Halılar Ne Kadar Sürede Kirlenir

Halılar ne kadar sürede kirlenir, halı yıkandıktan sonra daha çabuk kirlenir mi, yıkanan halıların parlaklılığı gider mi gibi sorular çok sık karşılaşılan  ve çoğu zaman yanlış bilinen sorunlardır. Bu soruların kaynağı, kaliteli temizlik ürünü kullanmayan;  profesyonel ve titiz temizlik hizmet vermeyen halı yıkamacılardır. Detaylı ve titiz yıkanmayan,  tabanındaki kirleri tam anlamıyla çıkartılmayan halılar parlaklılığını kaybeder ve kirlenmeleri daha kolaydır. Çünkü tam anlamıyla temizlenmeyen halıların tabanında biriken kirlerin halı yüzeyine çıkmasıyla halı daha çabuk kirlenir. Bu nedenle halılarını yıkatmak isteyen kişi ve kurumlar, alanında uzmanlaşmış, temizlik sektöründe kullanılan son teknoloji cihazları ve kaliteli deterjanları kullanan Geyve Halı Yıkama gibi kurumsal firmaları tercih etmelidir. 

Geyve Elit Halı Yıkama firması 20 yıldır Ankara’da temizlik sektöründe  faaliyet gösteren, 25 000 üzerinde kayıtlı müşterisi bulunan, Ankara’nın en iyi temizlik firmasıdır. Temizlik sektöründe kendine ayrıcalıklı bir edinen firma tarafından yıkanan halıların parlaklığını yitirmesi, çabuk kirlenmesi gibi tatsız durumlar yaşanmaz. Halılar ne kadar sürede kirlenir sorusu kullanılma şekli ve kullanan kişilerinin sayısına göre değişmektedir. Halı yıkama yapıldıktan sonra daha çabuk kirlenir mi sorusu ise tamamen yıkanma şekliyle alakalı bir durumdur ve dikkatli ve detaylı bir şekilde temizliği yapılan halılar çabuk kirlenmezler. Kaliteli temizlik ürünleri kullanılarak iyice temizlenen halılar parlaklığını yitirmez, aksine satın alındığı ilk günkü görünüme kavuşur. Yıkanan halıların parlaklılığı gider mi sorusunun cevabı halı yıkamacıyla alakalıdır. 

Ancak kaliteli halı yıkama şirketlerinden hizmet almanıza rağmen halılarınızda pörsüme meydana gelmiş ise, halının parlaklığı gitmişse bu durum halının kalitesiyle de açıklanabilir. Kalitesiz halıların kullanıldıkça renklerinin matlaşması sık rastlanılan bir durumdur. Ancak bunun yıkanmayla alakası yoktur.  Geyve Halı Yıkama firması, müşteri memnuniyetini merkeze alan iş disiplini ve kullandığı kaliteli temizlik ürünleri sayesinde halılara zarar vermeden lekeleri çıkartır ve halıların parlaklığı geri kazandırır. Halılar ne kadar ürede kirlenir  sorusuna net ve genel geçer bir cevap vermek doğru olmamakla birlikte ortalama bir ailede halıların 6 ayda kirlenmesi normaldir. Ancak halı yıkandıktan sonra daha çabuk kirlenir mi veya yıkanan halıların parlaklılığı gider mi gibi sorular tamamen beceriksiz halı yıkamacıların müşterilerine yaşattığı olumsuz deneyimlerle ilgilidir.