Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gereken Husular

Geyve Elit Halı Yıkama olarak halı yıkamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren bir yazıyı sizler için hazırladık. Geyve ve Pamukova ilçelerinde profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmamız sahip olduğu halı yıkama tecrübesini paylaşmaktan asla çekinmemektedir. Halı yıkama firması olarak halı yıkama püf noktaları hakkında tüm bilgileri sizinle paylaşacağız. Halı hangi deterjanla yıkanır? Ya da halı yıkama deterjanı tavsiye gibi isim içermeyecek yazımızı okuyarak hangi deterjan seçiminde nelere dikkat edilmelidir görebilirsiniz. Halı yıkamada en hijyenik sonucu elde etmek için bu aşamaların her birisi büyük bir titizlikle uygulanmalıdır.

Pamukova Halı yıkama firması olarak temiz halı yıkama işleminin öncelikle halıların ön ve arka yüzlerinin güzelce süpürülmeyle başladığını dile getirelim. Bu işlem ıslanma öncesi ıslanma ile halıya yapışabilecek kirlerden kurtulmanızı sağlar. Sonra elde halı yıkayanlar için ılık su ile halının ıslatılarak içerisindeki kirlerin yumuşaması sağlanmalıdır. Kirleri ılık suyla yumuşatılan halılar türüne uygun halıya zarar vermeyecek olan fırçalar ile ön ve arka yüzleri fırçalanmalıdır. Fırçalama işleminde halı türüne uygun, boya akıtmayan, ağartıcı özelliği bulunmayan halı yıkama şampuanı kullanılmalıdır. Şampuan seçerken anti bakteriyel özellikleri olmasına dikkat ediniz. Halılarınızın derinliklerine yerleşen bakteri ve mikroorganizmaların yok edilmesi hijyen açısından önem arz etmektedir.

Halılar yıkanıp köpüklendikten sonra güzelce durulanarak deterjan artığı kalmaması sağlanmalıdır. Böylece kimyasal maddeler halınızdan havaya karışarak solumanızla vücudunuza girer. Halı kurutma işlemi nem içerinde bakteri ürememesi için oldukça yüksek öneme sahiptir. Halı kurutma makinesi gibi halıların hızlıca kurutulması hijyen sağlanmış halıların hiyenik kalmasını kolaylaştırmaktadır. Tabi tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz Geyve halı yıkama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yüksek sıcaklığa sahip hızlı buhar akışı halınızın en derinlerine işlemiş olan kirlerin kolayca yerinden sökülmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüksek buhar sıcaklığı bakteri ve mikroorganizmaları yok eder. Buharın hızlı bir şekilde halıya enjekte edilip emilmesi sayesinde halılarınız dakikalar içinde kurumaktadır. Kuru temizleme yöntemi diye de geçmekte olan buharlı halı temizleme işlemleri sonrasında halınız hiç olmadığı kadar temiz ve hijyenik olacaktır. Buharlı halı yıkama sağlıklı halı yıkama yöntemidir.