Halılar Ne Kadar Sürede Kirlenir

Halılar ne kadar sürede kirlenir, halı yıkandıktan sonra daha çabuk kirlenir mi, yıkanan halıların parlaklılığı gider mi gibi sorular çok sık karşılaşılan  ve çoğu zaman yanlış bilinen sorunlardır. Bu soruların kaynağı, kaliteli temizlik ürünü kullanmayan;  profesyonel ve titiz temizlik hizmet vermeyen halı yıkamacılardır. Detaylı ve titiz yıkanmayan,  tabanındaki kirleri tam anlamıyla çıkartılmayan halılar parlaklılığını kaybeder ve kirlenmeleri daha kolaydır. Çünkü tam anlamıyla temizlenmeyen halıların tabanında biriken kirlerin halı yüzeyine çıkmasıyla halı daha çabuk kirlenir. Bu nedenle halılarını yıkatmak isteyen kişi ve kurumlar, alanında uzmanlaşmış, temizlik sektöründe kullanılan son teknoloji cihazları ve kaliteli deterjanları kullanan Geyve Halı Yıkama gibi kurumsal firmaları tercih etmelidir. 

Geyve Elit Halı Yıkama firması 20 yıldır Ankara’da temizlik sektöründe  faaliyet gösteren, 25 000 üzerinde kayıtlı müşterisi bulunan, Ankara’nın en iyi temizlik firmasıdır. Temizlik sektöründe kendine ayrıcalıklı bir edinen firma tarafından yıkanan halıların parlaklığını yitirmesi, çabuk kirlenmesi gibi tatsız durumlar yaşanmaz. Halılar ne kadar sürede kirlenir sorusu kullanılma şekli ve kullanan kişilerinin sayısına göre değişmektedir. Halı yıkama yapıldıktan sonra daha çabuk kirlenir mi sorusu ise tamamen yıkanma şekliyle alakalı bir durumdur ve dikkatli ve detaylı bir şekilde temizliği yapılan halılar çabuk kirlenmezler. Kaliteli temizlik ürünleri kullanılarak iyice temizlenen halılar parlaklığını yitirmez, aksine satın alındığı ilk günkü görünüme kavuşur. Yıkanan halıların parlaklılığı gider mi sorusunun cevabı halı yıkamacıyla alakalıdır. 

Ancak kaliteli halı yıkama şirketlerinden hizmet almanıza rağmen halılarınızda pörsüme meydana gelmiş ise, halının parlaklığı gitmişse bu durum halının kalitesiyle de açıklanabilir. Kalitesiz halıların kullanıldıkça renklerinin matlaşması sık rastlanılan bir durumdur. Ancak bunun yıkanmayla alakası yoktur.  Geyve Halı Yıkama firması, müşteri memnuniyetini merkeze alan iş disiplini ve kullandığı kaliteli temizlik ürünleri sayesinde halılara zarar vermeden lekeleri çıkartır ve halıların parlaklığı geri kazandırır. Halılar ne kadar ürede kirlenir  sorusuna net ve genel geçer bir cevap vermek doğru olmamakla birlikte ortalama bir ailede halıların 6 ayda kirlenmesi normaldir. Ancak halı yıkandıktan sonra daha çabuk kirlenir mi veya yıkanan halıların parlaklılığı gider mi gibi sorular tamamen beceriksiz halı yıkamacıların müşterilerine yaşattığı olumsuz deneyimlerle ilgilidir. 

Halı Yıkama Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar

Halıların çok kirlenmesinde siz de mi rahatsızsınız? Ne yaptıysanız halınızın kirlenmesini önleyemediniz değil mi? Halılarınız kelimenin tam anlamı ile ayak altında yer aldığı için havadaki tozların ve dökülen her şeyin hedefi olmaktan kaçamazlar. Bu sebeple halı temizliği büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü yaşam alanında kiri ve bakterileri depo eden bir eşyayı kimse istemez. Sağlıklı bir yaşam alanı için halı temizliği çok önemlidir. Peki halı yıkama konusunda yaptığımız hatalar nelerdir? Halımızı doğru şekilde temizleyebiliyor muyuz? Halının doğru şekilde yıkanıp temizlenmesi halıların kullanım ömrünü uzatacağı gibi kirlenmelerini de geciktirmektedir. Yanlış yıkama halılarınızın dokularına zarar vererek kullanım ömrünü daha erken bitmesine sebep olabilir.

Halı yıkamada konusunda doğru bilinen en büyük yanlış halıların sık yıkandıkça renklerini kaybetmesidir. Bu kesinlikle doğru yöntemle yıkanan halılarda başınıza gelmeyecek bir durumdur. Halılarınız hem renklerini hem de parlaklıklarını doğru yıkama ile ilk günkü seviyede koruyabilirler. Halı yıkama yapılan hatalar arasında bulunan bir diğer husus ise halıları güneşte kurutmaktır. Güneşte kuruyan halılar üzerlerindeki su molekülleri mercek gibi davranarak güneş ışınlarının halı dokusuna odaklanmasına ve sonuç olarak yıpranıp solmasına sebep olmaktadır. Bakteri ve mikroorganizmalar içinde nemli ve sıcak bir yuva üremeyi hızlandırarak temizlik işleminin anlamını yitirmesine sebep olur. Bu yüzden halıların yüksek sıcaklıklarda ve hızlı bir şekilde kurutulması mikroorganizma oluşumunu engeller. Her ne kadar havalandırma önemli bir işlem olsa da güneşte halı kurutmak halı yıkamada en çok yapılan hatalar arasında yer almaktadır.

Halıların sadece silinerek temizlendiği hissi tamamen bir yanlışlıktan ibarettir. Halılarım çok kirlenmedi silsem yeterli olur düşüncesi sizi büyük bir yanlışa sevk etmektedir. Çünkü halıların diplerine işleyen kıl, toz ve yemek kırıntıları silme ile çıkmaz aksine halının daha derin katmanlarına yerleşmesine sebep olur. Bu durumda sadece halınızın yüzeyinde bir parlaklık elde edersiniz ancak halınız derinlerinde barındırdığı kirler ile sağlığınızı tehdit etmeye devam edecektir. Halı yıkama firmalarına güvenmemek is bir şehir efsanesine inanmaktır. Halı yıkama işlemlerinde profesyonel yardımı reddetmek bir hatadır. Kaliteli bir profesyonel yardım ile evde sağlayamayacağınız kadar hijyenik bir temizlik elde edebilirsiniz.

Halılarınızı Neden Yıkatmalısınız

Sağlık insan hayatında en önemli kavramdır. Günümüz dünyasında insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen birçok etmen vardır. Aklınıza gelebilecek birçok şeyin sağlığımız üzerinde farklı etkileri vardır. Bu nedenle günlük yaşamda karşımıza çıkabilecek her şeyin sağlığımıza olan etkisini değerlendirerek kullanmalıyız. Yaşadığımız alanın temiz olması için sağlık açısından oldukça önemlidir. Evlerimizi temizliyoruz peki bu temizlik ne derece etkili oluyor? Örneğin halılarımızı süpürüyor ve siliyoruz ama gözle görülmesi zor olan halı dipleri bu temizlikten ne derece etkileniyor?

Halıların Yıkanması Neden Önemli?

Halılarınızı neden yıkatmalısınız? Evimizde en yaygın şekilde bulunan canlılar ev toz akarları adı verilen organizmalardır. Bu canlılar ölü derilerle beslenirler ve en yaygın bulundukları yerler halılardır. Bu canlılar saman nezlesi, astım atakları ve cilt tahrişlerine neden olabilmektedirler. Özellikle bebekler için ömür boyu alerjik durumlara neden olabilmektedirler. Bu nedenle halıların düzenli aralıklarla profesyonel olarak temizlenmesi sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

Halılarınızı neden yıkatmalısınız sorusunun akabinde halılar nasıl yıkanmalıdır sorusu geliyor akıllara. Halı yıkama konusunda profesyonel çalışmalar yapan bursa halı yıkama son zamanların en iyi halı yıkama servislerinden biridir. Özenle yıkanan ve asla tahribat verilmeyen halılarınız en güzel haliyle sizlere teslim edilmektedir.

Halı yıkama çok aşamalı işlemler içermektedir. Öncelikle yıkanacak halılar incelenmekte ve türlerine göre ayrılmaktadır. Halıya uygulanacak işlemin türü halının türüne göre belirlenmektedir. Ardından toz alma işlemi yapılır. Gözle görülemeyecek toz partiküllerinin en hassas şekilde temizlenmesi sağlanır. Tozu alınan halılar suda bekletilerek kirlerin daha kolay temizlenmesi amaçlanır. Ardından halının kirine göre şampuanlama, fırçalama, sıyırma, vakumla gibi işlemler profesyonel makinelerce yapılır. Halılar yıkandıktan sonra kurutulması için santrifüj işlemleri uygulanır ve son kontroller yapılır. Hala halıda kir kalması halinde özel leke çıkarıcılar kullanılarak müdahale edilir. Son olarak parfümlenen ve paketlenen halılar teslim edilir.

Faydaları Nelerdir?

Öncelikle halı temizliği demek sağlığımıza etki eden etkenlerden birisi demektir. Sık sık dillendirdiğimiz gibi astım hastalığı olanlar için bu konu çok mühimdir. Temizlenmeyen halı adeta mayt-bakteri yuvasıdır. Zamanında temizlenmezse hastalıklara davetiye çıkarması içten bile değildir.

Bir diğer faydası halının ömrünün uzamasıdır. Kir, mayt-bakteriler halıyı zamanla çürütmekte ve ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Halıyı yılda 2 kere yıkatmanızı öneriyoruz. Böylelikle bakteri oluşumu önlenecek ve halının ömrü uzayacaktır.

Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gereken Husular

Geyve Elit Halı Yıkama olarak halı yıkamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi veren bir yazıyı sizler için hazırladık. Geyve ve Pamukova ilçelerinde profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmamız sahip olduğu halı yıkama tecrübesini paylaşmaktan asla çekinmemektedir. Halı yıkama firması olarak halı yıkama püf noktaları hakkında tüm bilgileri sizinle paylaşacağız. Halı hangi deterjanla yıkanır? Ya da halı yıkama deterjanı tavsiye gibi isim içermeyecek yazımızı okuyarak hangi deterjan seçiminde nelere dikkat edilmelidir görebilirsiniz. Halı yıkamada en hijyenik sonucu elde etmek için bu aşamaların her birisi büyük bir titizlikle uygulanmalıdır.

Pamukova Halı yıkama firması olarak temiz halı yıkama işleminin öncelikle halıların ön ve arka yüzlerinin güzelce süpürülmeyle başladığını dile getirelim. Bu işlem ıslanma öncesi ıslanma ile halıya yapışabilecek kirlerden kurtulmanızı sağlar. Sonra elde halı yıkayanlar için ılık su ile halının ıslatılarak içerisindeki kirlerin yumuşaması sağlanmalıdır. Kirleri ılık suyla yumuşatılan halılar türüne uygun halıya zarar vermeyecek olan fırçalar ile ön ve arka yüzleri fırçalanmalıdır. Fırçalama işleminde halı türüne uygun, boya akıtmayan, ağartıcı özelliği bulunmayan halı yıkama şampuanı kullanılmalıdır. Şampuan seçerken anti bakteriyel özellikleri olmasına dikkat ediniz. Halılarınızın derinliklerine yerleşen bakteri ve mikroorganizmaların yok edilmesi hijyen açısından önem arz etmektedir.

Halılar yıkanıp köpüklendikten sonra güzelce durulanarak deterjan artığı kalmaması sağlanmalıdır. Böylece kimyasal maddeler halınızdan havaya karışarak solumanızla vücudunuza girer. Halı kurutma işlemi nem içerinde bakteri ürememesi için oldukça yüksek öneme sahiptir. Halı kurutma makinesi gibi halıların hızlıca kurutulması hijyen sağlanmış halıların hiyenik kalmasını kolaylaştırmaktadır. Tabi tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz Geyve halı yıkama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Yüksek sıcaklığa sahip hızlı buhar akışı halınızın en derinlerine işlemiş olan kirlerin kolayca yerinden sökülmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüksek buhar sıcaklığı bakteri ve mikroorganizmaları yok eder. Buharın hızlı bir şekilde halıya enjekte edilip emilmesi sayesinde halılarınız dakikalar içinde kurumaktadır. Kuru temizleme yöntemi diye de geçmekte olan buharlı halı temizleme işlemleri sonrasında halınız hiç olmadığı kadar temiz ve hijyenik olacaktır. Buharlı halı yıkama sağlıklı halı yıkama yöntemidir.

Kontrol ve Paketleme

Halılar detaylı olarak yıkandıktan sonra işlem sırası olarak kontrol ve paketleme işlemi gelmelmektedir. Kontrol ve paketleme işleminde detaylı olarak yıkanan her halı mutlaka kontrol edilmelidir. Hata oluştuğunda mutlaka geriye yönelik olarak tekrar temizleme işleminin sağlanması gereklidir. Bu süreçten sonra ki işlem olarak temizlenen ve hoş kokular ile birlikte esanslar verilen halılar paketlenerek servis edilmelidir. Günlük hayatta sürekli olarak evlerde kullanılmış halı yüzeyinde biriken kirlerin temizleme işleminden sonra kontrol edilmesine önem veriliyor. Halı temizlendikten sonra uzmanlar ile beraber kontrolü esnasında halı yüzeyinde veya kullanılmayan arka bölümünde herhangi bir kir ya da köpük gibi kalıntıların olup olmadığı veya renginde solma işleminin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Kontrol Ve Paketleme Aşamasının Önemi

Sıkma ve kurutma işlemi gerçekleştirildikten sonraki süreç olan kontrol ve paketleme işleminde halı yüzeyinde meydana gelmiş olan bir kusur veya eksik temizlenmeyen bir alanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Son yapılan bu kontrol işlemi sayesinde halınızın yüzeyinde veya kullanılmayan arka bölümünde meydana gelebilecek olan kusurların kontrol işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu işlem sayesinde halı temizlendikten sonra servis edilmeden önce herhangi bir kusurunun olup olmadığının tespiti konusunda önemli bir yere sahiptir. Halınızın iç yüzeyinde bulunan tüm lekelerin detaylı olarak temizleme işleminden sonraki süreç olan paketleme işleminde kalanı da herhangi bir sorun olmaması durumunda ambalajlar ile birlikte paketlenmelidir. Kısa sürede yapılan kontrol işleminden sonraki süreç olarak tanımlanan paketleme işlemi ile birlikte servis aşamasına geçilmelidir.

Kontrol İşlemlerinde Dikkat Edilenler

Kurutma ve sıkma işleminden sonra kontrol ve paketleme işlemi içerisinde kontrol edilirken ilgili personel halınızın tüm noktalarını detaylı olarak kontrol eder. Yapılan bu kontrol işlemi sayesinde halınızın yüzeyinde veya iplerinin olduğu iç kesimlerinde herhangi bir temizlenme göstergesi olmayan durumların tespiti yapılır. Bu sayede eski görünümünden eser kalmamış olan halınızı yeni gibi kullanabilirsiniz. Kontrol eden personel halınızın tüm noktaların detaylı olarak inceledikten sonra bir kusurun olup olmadığını inceler. Modern halı motifleri, iplerin uzun olduğu türden eşyalar olduğu için bu noktada kontrol işlemi de özenle yapılması gereken işlem süreci olmalıdır. Kontrol edildikten sonraki işlem olarak kokular halı yüzeyine sıkılmalıdır. Bu sayede temiz kokan halılar ortaya çıkar.

Halı Paketlenmesinde Gösterilen Özen

Son teknoloji ürünleri olarak paketleme yapan makineler ile şeffaf poşetlere halılarınız koyulmalıdır. Bunun yanı sıra halınızın türüne göre de poşetin nasıl olacağı belirlenir. Her türlü halı modeli, kısa sürede temizlenerek sonrasında kontrol aşamasına geçirilir. Yapılan bu detaylı işlem sayesinde halınızı ilk gün ki hali ile tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Halınızı hiçbir yeri ıslak kalmayacak şekilde kuruduktan sonra kontrol esnasında herhangi bir sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Bir sorun oluşması durumunda ise telafi edilmelidir. Bu kontrol işleminden başarı ile geçen halılar, paketleme servisine yönlendirmelidir.

Yıkama Öncesi Toz Alma

Halı yıkama özellikle evinizde alerjik reaksiyonu olan birisi varsa oldukça önemli bir konudur. Tam olarak temizlenmeyen halılar bu reaksiyonları tetikler ve hastalıklara yol açabilir. Eğer evinizdeki halılardan vazgeçmek istemezseniz ve halılarla konforlu bir şekilde yaşamak isterseniz mutlaka halı temizliğinizi profesyonel olarak yapabilecek bir firmaya yaptırmalısınız. Profesyonel olarak halı temizlemenin belirli aşamaları vardır. Bunlardan ilki halılar üzerinde birikmiş olan toz, tüy ve diğer maddeleri temizleme ve bunlardan vakumlu makineler yoluyla kurtulma aşamasıdır.

Halılar Tozdan Nasıl Arındırılır?

Halıların yıkama öncesi tozlardan arındırılması için vakumlu ya da fırçalı büyük halı silkeleme makineleri kullanılır. Bu işlemi evde yapmanız mümkün değildir. Özellikle ev tozu ya da akar olarak adlandırılan ve alerjisi olanların en büyük düşmanı olan mitelerden tam olarak kurtulabilmek için toz alma aşamasının profesyonel bir şekilde yapılması büyük bir önem taşır. Büyük toz alma makinalarının halıları otomatik olarak döven aparatları sayesinde halılar üzerindeki miteler, pudramsı toz, kıl ve tüy her ne varsa temizlenir ve bu aparatların altındaki haznelere dökülür. Daha sonra bu haznelere vakumlama işlemi yapılır ve makinelerin yan tarafında bütün birikintiler toplanır ve atılır.

Toz Alma İşlemi Neden Önemlidir?

Evde yıkanan ya da toz alma makinesi tarafından işlemden geçirilmeden başka bir yerde yıkanan halıların tozlarından ve başka türlü birikintilerden tamamen kurtulması mümkün değildir. Bu şekilde halı temizliği tam olarak yapılamaz. Bu şekilde yıkanmayan halılarda ev akarları olan miteler toplanır ve evde alerjisi olan birisi varsa bu halılar her zaman büyük bir problem haline gelir. Halı üzerindeki lekelerden kurtulsanız bile halının içerisinde biriken toz ve tüy gibi maddelerden tamamen kurtulmanız halı silkeleme makineleri olmadan mümkün değildir. Eğer bunlardan tamamen kurtulmak isterseniz halılarınızı mutlaka vakumlu ve fırçalı olan bu makinelerden geçiren profesyonel bir yerde yıkatmalısınız.

Halı Temizleme İşleminin Tamamlanması

Toz, kir ve tüylerden ve üzerine yapışmış olan her şeyden arındırılan halılar daha sonra özel temizlik maddeleri ile temizlenir. Halılar için kullanılan deterjan ve temizlik malzemeleri seçimi çok önemlidir. Bazı temizlik malzemeleri lekeleri tam olarak çıkarmadığı gibi bazıları da halıların dokusuna zarar verebilir. Halı yıkama işlemi genel olarak halının üzerine sıcak su ve deterjan püskürtülerek tamamlanır. Bu sayede yumuşayan lekelerin tamamen ortadan kaldırılması daha kolay hale gelir. Tamamen tozlarından ve havlarından arındırılan halıların tam olarak temizlenmesi için bu işlemlerin hepsinin profesyonel ve olması gereken şekilde tamamlanması gereklidir. Halılarınızı gönül rahatlığı ile tekrar serip kullanmak için halı yıkamak için verdiğiniz yerde bu işlemlerin nasıl tamamlandığını bilmeniz gereklidir. Halıların alerjiye ya da başka türlü bir hastalığa yol açmaması ve bu türden rahatsızlıkları tetiklememesi için bu işlemlerin özenli bir şekilde yapılması gereklidir.

Sıkma ve Kurutma

Halı yıkama işleminde önemli noktalardan birisi de sıkma ve kurutma işlemidir. Halı Yıkama işlemi ne kadar titiz ise sıkma ve kurutma işlemi de titiz yapılmalıdır.

Halı Sıkma Makinesi

Halı sıkma makineleri önceleri merdana şeklinde üretilirken şimdi santrafüj silindir şeklinde üretilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, kullanılan malzemelerin orjinal krom olmasıdır. Bazı makinelerde galvaniz kullanılmakta ve nemli ortamlarda kısa zamanda küflenmeler olmaktadır.

Halı yıkama işlemleri günümüz temizlik prosedürleri çerçevesinde oldukça önemli bir yere sahip bir hizmet modeli olmalıdır. Bu noktada halıların kaliteli deterjanlar kullanılarak temizlenmezse üzerinde biriken kirlerin tamamının arındırılması oldukça detaylı ve özen gösterilmesi gereken bir iş olmalıdır. Bu noktada halılar yıkanırken emek verilen temizleme işlemi sonrasında sıkma ve kurutma konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Evinizde veya ofis iş yerlerinizde kullanmış olduğumuz her türlü halı kategorisinde bulunan eşyalarınızın sıkma ve ardından kurutma işlemi kapalı odalar içerisinde gerçekleştirilmesidir. Kapalı odalar içerisinde gerçekleştirilmesinin temel nedeni olarak açık alanda kurutulan halılarda toz ve kirlerin tekrar kurumayan halının yüzeyine yapışma olasılığının yüksek olmasıdır.

Kapalı Ortamlarda Yapılan Kurutma İşlemi

Özel deterjandan kullanılarak temizlenmiş olan halıların içerisinde bulunan tüm bakteri ve mikropların temizlenerek yeniden kullanılması sunulmasında özen gösterilmesi gerekmelidir. Halının dış yüzeyinde biriken kirlerin özel deterjanlar kullanılarak temizleme işlemi sonrasında sıkma ve kurutma işlemi kapalı odalar içerisinde gerçekleştirilmesidir. Bu noktada özel deterjanlar kullanılarak temizleme işlemi yapılan halıda, deterjandan kalan köpük ve durulama işleminden sonra kalan suyun temizlenerek kurutma sürecine geçilmesi gerekmelidir. Teknolojinin getirmiş olduğu son yenilikçi cihazlar ile birlikte bu sıkma ve kurutma işlemleri dikkatli ve titizlik gerektiren bir işlem süreci olarak tanımlanabilir. Evlerde sıklıkla kullanılan bir halı modeli olarak desenli halıların da desenlerin içerisinde yerleşmiş küçük tozlarında detaylı olarak temizlenerek kurutulması gerekmelidir.

Modern Sıkma Ve Kurutma Cihazları

Modern sıkma ve kurutma ekipmanları kullanılarak özellikle iş yerlerinde tercih edilen ve büyük ünlü yüzey kaplama alanını oluşturan halılarında temizleme işlemi dikkatli olarak yapılması gereken bir süreç olmalıdır. Bu halılar temizlenirken özel makineler ile birlikte belirli bölgeleri temizlenerek tamamında halının tüm yüzeyi temizlenmelidir. Halının kullanılan yüzeyinin yanı sıra alt bölümünde bulunan kirlerin de temizlenerek çıkartılmasına önem verilmelidir. Halı özel deterjanlar ve kokular ile birlikte temizlendikten sonra sıkma ve kurutma aşamasına geçilir. Sıkma ve kurutma işleminde her halı modeli sıkıldıktan sonra kapalı odalarda kurutulmalıdır. Bu sayede yüzeyinde bulunan tüm su ve köpüklerin arındırılarak kurutma işleminin yapılması halının servis edilmesinden önceki süreç olarak da tanımlanabilir. Halının yüzeyinde oluşan ve desenlerinin motifi olan ipliklerine zarar vermeyecek şekilde özel makineler kullanılarak kurutma işlemi sağlanmalıdır. Bu özel temizleme işlemi sayesinde uzun zaman boyunca kullanarak kirlerin oluştuğu halınızı yeni bir halı gibi tekrar kullanabilirsiniz.

Kullanılan bu sıkma ve kurutma ekipmanları ile birlikte her boyutta bulunan halı modeliniz detaylı olarak tutulmalıdır. Halınızın modeline ve ipliklerinin kaliteli olmasına göre kurutma makinesinin sıcaklığı da ayarlanabilir düzeyde olmalıdır. Günlük hayatta sürekli olarak kullanılan bu halıların temizleme işlemi konusunda kirlerin arındırılarak yeni bir görüntüye sahip olmaları açısından özel deterjanlar ve temizleme sonrasında hoş bir koku bırakılması açısından koku ve esaslar kullanılmalıdır.

Profesyonel Halı Yıkama Faydaları

Günümüzde en çok kullanılan ürünlerden biri olan halılar, özverili bir şekilde yıkanmalıdır. Çünkü sürekli olarak toz ve kirlerden etkilenir ve zamanla çürüyebilir. Bu yüzden Halı Yıkamanın Faydaları sağlığınız açısından çok önemlidir. Bu konuda bir örnek verecek olursak; yün halılar yıkandıkça yıpranmaz ve daha fazla renk açılımına neden olur. Ayrıca bu tür halılar daha çok güzelleşebilmektedir. Yün halıların hava alma özelliği olduğu için kullanıldığı ortamlarda koku olmasını da engeller. Bu yüzden düzenli bir şekilde yıkanmasında fayda vardır.

Evinizde kendi imkânlarınız ile yıkayacağınız halılar aslında tam olarak temizlenmiş sayılmaz. Çünkü günümüzdeki halı yıkama firmaları bu konuda son model teknolojiyle üretilmiş halı yıkama makinelerini kullanmaktadır. ayrıca kaliteli malzemeler kullanan bu firmalar hijyen ve sağlık konusunda oldukça titiz davranmaktadır.

Ev ve ofislerde kullanılan halılar, halı yıkama tesislerinde belirli periyotlarla yıkanmalıdır. Profesyonel bir halı yıkama tesisinde temizlenen halıların evde temizlenen halılara göre daha çok faydası vardır. İlk olarak halılarınızın daha temiz olacağını bilmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra tüm mikrop ve bakterilerden arındırılmaktadır.

Kullandığınız halıların temiz olması bir nevi övünç nedenidir. Özellikle de evlerinize gelen misafirler, temiz kokan halılarla karşılaştıklarında bu durumu dile getirmektedir. Olumsuz bir bakış açısı bırakmamak adına profesyonel olarak hizmet veren firmalarla iletişime geçerek halılarınızı düzenli bir şekilde yıkatmanız  önemlidir.

İnsan sağlığı gün içinde farkında olmadığı durumlardan dolayı olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Evlerin temizliği ve çalışma alanların temizliği bazen yetersiz olabilir. Temizliğin ilk adımı şüphesiz halılardan geçer ve en son teknolojiyle donatılmış temizlik makineleriyle derinlemesine temizlenmelidir.

Günümüzde bu hizmeti sunan halı yıkama firmalar %100 bitkisel temizleme malzemeleriyle birlikte hijyenik ortamlarda halı yıkama hizmeti vermektedir. Halı Yıkamanın Faydaları olarak öncelik sağlıktır ve ilkel yöntemlerle yıkanan halılarda yeteri kadar temizlik sağlanmayabilir. Halı Yıkamanın Faydaları olarak daha rahat ve kolay bir şekilde halılarınızın temizlenmesini sağlayabileceğiniz gibi daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşama imkânınız da bulunmaktadır.

Halı yıkama firmalarının tercih ettiği temizlik malzemeleri, halılarınızı yıkadığı ortamlar ve bu durumların tamamı düşünülerek gerçekleşir. Ayrıca firmaların tercih ettiği son model teknolojik makineler ile birlikte halılarınız ilk gün ki kalitesine ulaşabilmektedir. Tüm bu işlemleri de uygun bir fiyata yaptırabilir ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.